Doğalgaz Tasarruf Yöntemleri


Doğalgaz tasarrufu yapmak isteyenlerin dışarıdan soğuğu az alması ve ısı kaybını en aza indirgemesi gerekir. Isıyı sağlamanın, ısı kaybını azaltmanın yöntemleri nelerdir? diyenlere gönül rahatlığı ile iyi bir mantolama ve izolasyon sahibi olmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Dış cephede iyi bir yalıtımınız olmadan, doğalgazda tasarruf yapmanız zor bir ihtimal olacaktır. Söylendiği üzere, binalarında; izolasyon, yalıtım kullananların doğalgaz faturalarında neredeyse yarı yarıya bir azalma olacağı gözle görülecektir.

Elbette en önemli etkenlerden biride kombi tesisatının doğru yapılandırmadan geçmiş olmasıdır. Radyatörlerin bazıları sıcak, bazıları ise soğuk ise doğalgaz tesisatınızda sorunlar olduğuna işaret etmektedir. Direksiz ve düz hatlı olan borular tercih edilmelidir.

Birde bu söylenenlerin yanı sıra yoğuşmalı cihazlar mevcuttur. Bu yoğuşmalı cihazlar kullanıldığı takdirde yakıt tasarrufu sağlanacaktır. Yoğuşmalı cihazların çok güzel bir özelliği vardır. Baca gazı içerisinde bulunan su buharı da yoğunlaştırma sağlayarak içindeki enerjiyi çeker.

Bir önemli tasarruf sağlayıcı daha vardır o da kumanda kullanımıdır. Kumanda kullanımı yalnızca gerekli miktarda enerji üretimi gerçekleştirir. Oda kumandasının güzel bir özelliği de kullanımı ayarlanan oda sıcaklığına yaklaştığı takdirde cihazın kapasitesini kısıp modülasyan yapmasıdır.


NOT !

Kombinin düzenli senelik bakımını yaptırmanız size ısı tasarrufu sağlar!

Yorumlar

Yorum yok

Yorum Ekle

İsim:Yorum:
Güvenlik Kodu: